GRAND GOURMET 2023: Okušajte se u konobarskim, barmenskim i kategorijama barista na velikom međunarodnom natjecanju

14. – 17.11.2023. Split & Podstrana

Za nepunih mjesec dana kreće 9. izdanje Grand Gourmeta, međunarodno natjecanja konobara, barmena, barista, srednjih škola, učilišta i restorana s brojnim edukacijama za unaprjeđenje ugostiteljskih zanimanja.

👉 Želite li se okušati i izboriti titule u juniorskim ili seniorskim kategorijama kao član ekipe ili pojedinačno, a uz to sudjelovati na majstorskim radionicama i degustacijama, na ŠKMER-ovim stranicama pronaći ćete program, prijavnicu i podatke o smještaju na poveznici ispod.

Grand Gourmet – natjecanje konobara, barmena, barista i restorana

👉👉 Informacije i detalji: info@skmer.hr / na +385 99 319 89 61 / www.skmer.hr

👉👉👉 NATJECATELJSKE KATEGORIJE GRAND GOURMETA 2023:

Grand Gourmet, medjunarodno natjecanje konobara, barista, restorana i srednjih skola

Timske kategorije:

1. Timsko školsko natjecanje konobara u sinkroniziranom posluživanju (3 učenika)

2. Timsko natjecanje: Sinkronizirani koktel (2 barmena)

3. Timsko natjecanje Chef’s table (tim kuhar + konobar / na natjecanje se mogu prijaviti turističko-ugostiteljske škole, fakulteti i ugostiteljski objekti)

Natjecateljima će biti uručene pojedinačne i ekipne medalje i diplome. Najboljim timovima će biti dodijeljeni pehari i prigodne nagrade.

Individualne kategorije:

KONOBARI

1. kategorija: Priprema i posluživanje tuna bifteka uz sljubjivanje i posluživanje vina

2. kategorija: Rezanje i posluživanje sira uz sljublivanje i posluživanje vina

3. kategorija: Prepoznavanje 10 alkoholnih pića po mirisu i pravilno otvaranje i rastakanje pjenušca

BARISTI

1. kategorija: Izrada napitaka na bazi espressa : 2 espressa i 2 cappuccina
2. kategorija: signature drink na bazi espressa
3. kategorija: Latte art – 2 simbola

Natječu se junior i seniori, a svaka kategorija se zasebno boduje i za svaku dodijelit će se zlatna, srebrna i brončana medalja, te diplome za sve sudionike, kao i posebne nagrade za pobjednike.

Bodovi pojedinačnih kategorija se zbrajaju i oni natjecatelji koji su se natjecali u 1. i 2. kategoriji, ostvaruju mogućnost izbora za najboljeg BARISTU GRAND GORMETA 2023

BARMENI

CLASS: Kratko piće

FLAIR

Svaka kategorija se zasebno boduje, a ovisno o plasmanu dodijelit će se zlatna, srebrna i brončana medalja, te diplome za sve sudionike kao i posebne nagrade za pobjednike.

Barmen s najveći brojem bodova proglasit će se najboljim JUNIORSKO/SENIORSKIM FLAIR BARMENOM GRAND GORMETA 2023.

👉👉👉 PROGRAM GRAND GOURMET 2023:

👉 UTORAK 14.11.2023. /TUESDAY, November 14, 2023.

16:00 – 19:00 Sudački seminar za ocjenjivače na kuharskim natjecanjima

Culinary competition seminar

21:00 Službeno otvaranje 9. Grand Gourmeta

Opening ceremony of the 9th Grand Gourmet

 

👉 SRIJEDA 15.11.2023./WEDNESDAY, November 15, 2023.

9:00 – 13:00 Sudački seminar za ocjenjivače na kuharskim natjecanjima

Culinary competition seminar

11:00 – 18:00 NATJECANJE KONOBARA

Waiters competition

NATJECANJE CHEF’S TABLE

Chef’s table competition

13:00 – 18:00 NATJECANJE SINKRONIZIRANO POSLUŽIVANJE

Synchronised service competition

 

👉 ČETVRTAK, 16.11.2023. / THURSDAY, November 16, 2023.

10:00 – 19:00 Master classovi, edukacije, prezentacije, radionice

Master classes, educations, presentations and workshops

11:30 OKRUGLI STOL / THINK TANK

11:00 – 18:00 NATJECANJE CHEF’S TABLE

Chef’s table competition

13:00 NATJECANJE KONOBARA

Waiters competition

11:00 – 18:00 NATJECANJE BARMENA CLASSIC AND FLAIR

Bartenders competition Classic and Flair

16:00 – 19:00 Sudački seminar za ocjenjivače na natjecanjima barista

Barista competition seminar

19:00 Proglašenje pobjednika

Award ceremony

 

👉 PETAK, 17.11.2023. / FRIDAY, November 17, 2023.

09:00 – 13:00 Sudački seminar za ocjenivače na natjecanjima barista

Barista competition seminar

10:00 – 19:00 Master classovi, edukacije, prezentacije, radionice

Master classes, educations, presentations and workshops

11:30 OKRUGLI STOL / THINK TANK

11:00 – 18:00 NATJECANJE CHEF’S TABLE

Chef’s table competition

13:00 NATJECANJE KONOBARA

Waiters competition

13:00 – 18:00 NATJECANJE BARISTA

Barista competition

19:00 Proglašenje pobjednika

Award ceremony

Scroll to Top