SKMER-ovci na X. MEĐ. OTVORENOM PRVENSTVU CRNE GORE

U Budvi se od 21. do 23.04.2016. u sklopu Sajma turizma održalo se X. MEĐUNARODNOM OTVORENOM PRVENSTVU CRNE GORE TURISTIČKO – UGOSTITELJSKIH RADNIKA (natjecanje kuhara, slastičara i turističko-ugostiteljskih školi).
Na natjecanju je sudjelovalo 200 natjecatelja iz 10 zemalja.

Članovi SKMER tima su bili: Dragica Dada Marčić, Marija Vickov, Rosa Kapitanović, Jadran Grančić, Kristian Kozmić i Luka Radić, natjecatelji, te Željko Neven Bremec kao dopredsjednik stručnog žirija, Marija Lulić i Erich Glavica članovi žirija.

U jakoj međunarodnoj konkurenciji naš mali tim osvojio je sljedeće medalje:

Marija Vickov je u kategoriji slastičarstva osvojila zlato za tortu, zlato za artistiku i pokal za najbolju tortu.

Naši seniori u kategoriji pripreme menia od 3 slijeda osvojili su sljedeće medalje:
Dada Marčić i Jadran Grančić – srebrna medalja, Kristian Kozmić – brončana medalja i Rosa Kapitanović – diploma.

Luka Radić, najmlađi član tima osvojio je zlatnu medalju u kategoriji juniora za jelo od ribe.

Počasnom predsjedniku SKMER-a, Miru Bogdanoviću, Udruženja šefova kuhinja Crne Gore dodijelilo je posebnu nagradu za doprinos i unapređenje kuharstva na Mediteranu.